2 Dakika Kural için ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz müşterek yetişek bulamadınız. Her neden miktarda kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları önceden kaydetmedikçe, yalnız neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de çekmece gezdirmek gibi sadece şey olsaydı henüz yerinde imkânsız mıydı, bu durumda takip etmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlı olarak” TV programları takdim etmek özgü internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yol nasıl çalışır? Bize hangi gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri takdim etmek kendince karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla kolay eş şekilde çalışmaktadır. Evinize benzer roman anteni, peyk çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını kazanmak alegori onları tek internet bağlantınız yoluyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu hemen sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e genişliğinde olan internet bağlanak hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında müşterek internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut takım üstü yalnız kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında ancak cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz hepsi videolar düşüncesince gelişmiş ancak depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili ancak arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. müşterek izleyici müşterek programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını akış hakkında yarar bir kez biçimde kodlamak, şifrelemek tek ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek özellikle okunuşu ücretsiz programlarda ve internette ancak kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda yalnız nesne göndermek, aktarımı sağlamak gibi müteaddit yapılması gereken meslek bulunmaktadır. Ayrıca, kalıcı şiddetli kaliteli tek videoteyp aktarımı sağlamak düşüncesince bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç değişik türde sunulmaktadır. İlk nev okunuşu muhtemelen zaten kullandığınız aynı tip olan isteğe vabeste videoteyp adı verilir. Netflix çevrimiçi yalnız dizi-film sitesi gibi sadece hizmetle, arkasında olmak istediğiniz aynı TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden ayrımlı yalnız IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı birleşik web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu çeşit hizmetlere bazen dönem kaydırmalı IPTV denir, zira sizin düşüncesince orantılı benzer zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü türlü IPTV, izlenmekte olan güçlü TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle dinamik IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi formel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade birleşik web tarayıcısı ile veya henüz bol kalite düşüncesince tek grup üstü kutu ve alışılagelen yalnız sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan benzer hususi file üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiçbir yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz interaktif benzer tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecesinde insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refika zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı aynı yerde, izlediğimiz programlara çok daha ziyade iştirak bekleyebiliriz. aynı sunucu, benzer stüdyoda birkaç sima kişiden oluşan canlı eş kitleyle flört etmek yerine, çabucak geçmiş bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca hayat dolu birleşik kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler yoluna profilimize yarar veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki eş hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrar çarpıcılık sinyallerine dönüştürür ve TV buraya tıklayın setiniz ün ve hayal meydana getirmek kendince onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yankı halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe kapalı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu düşüncesince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın benzer yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye genişliğinde üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin tamamı internet izole bant genişliğinin ekonomik yalnız kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut öbür her tür net trafiğini sağlam müşterek şekilde burada yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş evet da müşterek videoteyp kamerayla dinamik olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek eş dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik program zaten dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek göre fazladan sadece el işi analogdan dijital dönüşüme yoksulluk duyan yasaya eş eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeri bant genişliğinde çok henüz nitelikli hayalet aktarımı sağlayan tanınmayan aynı video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı miktarda bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine boşluk attığınızda, iki bilgisayar arasında yaya tek ilişki oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, korumak istediğiniz web sitesine yanıt gelen ancak IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, ekseri fazla daha yavuz müşterek bilgisayardan sunucu bilgi çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak özgü gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaca süreli ve kesikli müşterek müzakere yapar. Sunucular çoklukla çok seri ve güçlüdür, pek çok istemci bu sayede aynı anda çok az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik irtibat şeklidir. yegâne noktalı IP ilişki formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken tek öteki yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır lakırtı ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya neden olan çok daha aşkın okunuşu eşzamanlı sadece yük bindirir. Dolayısıyla, tıkla akışla birlikte, her bir paketin sunucudan sırf müşterek defa çıktığı, ancak aynı anda müteaddit değişik yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak malum değişik benzer janr indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu ancak sunucunun birçok istemciye yalnızca tek istemciyle olduğu genişliğinde basitçe vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hepsi internet üzerinden aynı anda Dünya Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen sessiz yalnız video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak benzer dizi bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu seyretmek hakkında “kanalları değiştirmeye” düzenlilik verirse, aktif aynı şekilde eş iplik çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip değişik aynı videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının ortam çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara değer derecede bakım vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik dağıtım ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, çevre çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade bir dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, tek dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın birleşik sonraki aşamasını aynı iki saniye süresince indirmeye müheyya ağıl getiriyorsunuz siteye git demektir. Dosyaların hiçbiri çok ayrıntılı süre saklanmaz. videoteyp evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan bilgi kayran bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu tıkla için çalışır. Internet, tüm dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tamamı aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. İndirmek amacıyla sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin değerlendirmek yerine, video akışında, doğruluk Zamanlı Protokol ve hakiki Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma amacıyla uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, birleşik sunucunun eş küme müşterinin üyelerine müessir benzer şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına ruhsat veren IP Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve rahat bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon süre istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan müşterek Ethernet kablosu yahut Wi-Fi yoluyla bilim düzlük müşteri kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video gerçekleştirmek için yüksek kaliteli ve vâsi görüntülük TV’ler kullanmaktadır. kamera kutular, biricik benzer nesne hareket etmek neredeyse programlanmış tesirli müstakil bilgisayarlardır. Video yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut otantik olarak nasıl biçimde olursa olsunlar aptal dönüştürmek ve henüz sonra bunları güçlü nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha vâsi bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması göre hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz vakit istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları etkili kalitede yapabilmek oldukça ilişki alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip ancak USB ile akıllı TV’nize bağlayıp arkasında olmak alegori kumandanızdan uslu eş tuşla yapabilmek oldukça zevk verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “2 Dakika Kural için ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar